Tu jesteś: HOME / OFERTA / LPG
Pon-Piąt: 7:00-15:00
Diagnostyka: 7:00-20:00, sob:7.00-14.00
669-077-300
669-302-600

LPG

PTiSB S.A. oferuje usługi w zakresie legalizacji samochodowych zbiorników LPG przy współpracy Transportowego Dozoru Technicznego - Oddział Terenowy w Warszawie:

  • przygotowanie do badań okresowych i doraźnych zbiorników do gazu skroplonego LPG, służących do zasilania silników spalinowych w pojazdach,
  • legalizacja zbiorników LPG w pojazdach samochodowych sprowadzonych z zagranicy,
  • przeprowadzanie badań okresowych zbiorników samochodowych na gaz LPG,
  • demontaż i montaż zbiornika wraz ze sprawdzaniem szczelności instalacji.

 

Kontakt:

603 199 366  |  601 079 445

 

Zbiorniki na gaz LPG zainstalowane w samochodach wymagają posiadania decyzji     o dopuszczeniu do  eksploatacji wydanej przez Transportowy Dozór Techniczny. Decyzja jest ważna 10 lat od daty produkcji zbiornika . Data produkcji jest umieszczona na butli. Zbiornik maksymalnie można eksploatować 20 lat od daty produkcji.

W celu przeprowadzenia badania okresowego prosimy o przyjazd do nas w poniedziałek lub wtorek w godz 7.15 - 14.30 z maksymalnie opróżnionym zbiornikiem w celu jego demontażu i przygotowania do sprawdzenia. Legalizacja odbywa się najczęściej w środę. Po przeprowadzeniu badania przez uprawnionego pracownika TDT butla jest  montowana w samochodzie (czwartek-piątek).

Prosimy o niewymontowywanie butli we własnym zakresie.

Montaż i demontaż butli mogą wykonywać jedynie uprawnione podmioty.

Zlecenie na legalizację butli musi podpisać właściciel pojazdu. 

W celu sporządzenia zlecenia należy przedstawić dowód rejestracyjny lub kartę pojazdu oraz dokumenty dotyczące homologacji butli.

Badania doraźne, np po sprowadzeniu samochodu z zagranicy,  odbywają się w obecności inspektora TDT najczęściej w środę.

 

Podane powyżej terminy mogą ulec zmianie w przypadku dużej ilosci butli  lub zmianie dnia legalizacji przez inspektora TDT.